Fotogaleria kolejowa vrednego

Strona główna > Elektryczne > Kible, czyli EN57, pochodne i inne jednostki

22WEdg-005

11.02.2026r. Pociąg KS 40209 lini S82 z Chorzowa Batorego do Chorzewa Siemkowic rusza z Działoszyna. Na odcinku węglówki od Herbów Nowych do Chorzewa ruch pociągów regionalnych zawieszono pod koniec roku 2009. Mimo tego faktu, w założeniach modernizacji LK131 przyjęto również unowocześnienie infrastruktury pasażerskiej na wybranych posterunkach. Zrobiono to ze sporym rozmachem, pojawiły się zupełnie nowe, wysokie i szerokie (choć tu jednokrawędziowe) perony, kładki i windy. Po zakończeniu prac w 2024 okazało się, że... przewoźnicy pasażerscy i urzędy marszałkowskie nie są zainteresowane przywracaniem połączeń. Presja społeczna była jednak na tyle duża, że w rozkładzie 2024/25 pociągi wróciły na odcinek od Karsznic do Chorzewa, obsługiwane przez ŁKA. Nieco z zaskoczenia rok później Koleje Śląskie zaczęły jeździć z Herbów do Chorzewa, zapewniając przy tym obsługę powiatowego Kłobucka. Oferta to 6 par do Chorzewa i dwie skrócone do Kłobucka - jak na początek dość przyzwoicie.

Infomacje o pliku
Nazwa pliku:20260211_1519_15564.jpg
Nazwa albumu:vredny / Kible, czyli EN57, pochodne i inne jednostki
Słowa kluczowe:Pesa_Elf / 22WE / 22Ed-005 / 22Edg-005 / Działoszyn / LK131_km_113 / węglówka / Chorzów-Bydgoszcz / województwo_łódzkie / Koleje_Śląskie
Wielkość pliku:883 KiB
Data dodania:12, Luty 2026
Wymiary:1509 x 932 pikseli
Wyświetleń:12 razy
URL:http://vredny.cba.pl/displayimage.php?pid=1974
Ulubione:Dodaj do ulubionych

Komentarz 1 do 2 z 2
Strona: 1

Guest_RS   [13, Luty 2026 at 11:54 PM]
Niesamowity "miś" powstał, 3 szyby wind, to coś czego nie powstydziłyby się stacje typu Bielsko-Biała Główna Puszczać oczko
vredny   [14, Luty 2026 at 06:40 PM]
Ta modernizacja była przprowadzona przez poprzedni zarząd PLK, który za cel stawiał sobie przepalenie kasy unijnej a nie efekty. Inna sprawa, że prawdziwie dostępne stacje i przystanki powinny być standardem. W Opolu Głównym też nie ma wind. Na 2 jest taki dziwny podmośnik przy poręczy, a na 5 zwykłe przejście przez tory...

Komentarz 1 do 2 z 2
Strona: 1

Dodaj swój komentarz 
Imię Komentarz
Śmiech :lol: Nabijam się :-P Bardzo szczęśliwy :-D Uśmiech :-) Neutralny :-| Smutek :-( Płaczę, jest mi bardzo smutno :cry: Cool 8-) Zaskoczony :-o Zakręcony :-? Zawstydzony :oops: Zszokowany :shock: Zły :-x Przewracanie oczami :roll: Puszczać oczko ;-) Pomysł :idea: Okrzyk :!: Pytanie :?: