|
|
EP09-046
|
28.04.2026r. Pociąg IC 6202 Bolko z Wrocławia do Lublina przejeżdża przez Łosiów. Zwracają uwagę dwie rzeczy. Po pierwsze - skład wagonowy w zastępstwie za Darta. Po drugie - dawna równia stacyjna. Doskonale widać, ile pracy i nakładów musiano ongiś przeznaczyć na zbudowanie tutaj stacji. Przekop robi naprawdę spore wrażenie. Tymczasem PKP w ramach modernizacji linii E30 postanowiło posterunek zlikwidować. Powstały w efekcie szlak Lewin Brzeski - Brzeg liczy sobie 15 kilometrów, bez chociażby jednego przejścia dyspozytorskiego... Faktem jest, że modernizacja projektowana była w okresie największego zwijania się kolei w Polsce, niestety z tym fatalnym układem przyjdzie nam radzić sobie wiele lat. Konkretnych planów na poprawę sytuacji PLK nie ma.
|
|