Fotogaleria kolejowa vrednego

Strona główna > Elektryczne > Łyk nowoczesności - Alstom, Siemens itp. a nawet EP09 :P

EP09-046

28.04.2026r. Pociąg IC 6202 Bolko z Wrocławia do Lublina przejeżdża przez Łosiów. Zwracają uwagę dwie rzeczy. Po pierwsze - skład wagonowy w zastępstwie za Darta. Po drugie - dawna równia stacyjna. Doskonale widać, ile pracy i nakładów musiano ongiś przeznaczyć na zbudowanie tutaj stacji. Przekop robi naprawdę spore wrażenie. Tymczasem PKP w ramach modernizacji linii E30 postanowiło posterunek zlikwidować. Powstały w efekcie szlak Lewin Brzeski - Brzeg liczy sobie 15 kilometrów, bez chociażby jednego przejścia dyspozytorskiego... Faktem jest, że modernizacja projektowana była w okresie największego zwijania się kolei w Polsce, niestety z tym fatalnym układem przyjdzie nam radzić sobie wiele lat. Konkretnych planów na poprawę sytuacji PLK nie ma.

Infomacje o pliku
Nazwa pliku:20260428_0948_15804_02.jpg
Nazwa albumu:vredny / Łyk nowoczesności - Alstom, Siemens itp. a nawet EP09 :P
Słowa kluczowe:EP09 / EP09-046 / Łosiów / LK132_km_130 / Wrocław-Opole / województwo_opolskie
Wielkość pliku:693 KiB
Data dodania:15, Maj 2026
Wymiary:1509 x 933 pikseli
Wyświetleń:8 razy
URL:http://vredny.cba.pl/displayimage.php?pid=2050
Ulubione:Dodaj do ulubionych
Dodaj swój komentarz 
Imię Komentarz
Śmiech :lol: Nabijam się :-P Bardzo szczęśliwy :-D Uśmiech :-) Neutralny :-| Smutek :-( Płaczę, jest mi bardzo smutno :cry: Cool 8-) Zaskoczony :-o Zakręcony :-? Zawstydzony :oops: Zszokowany :shock: Zły :-x Przewracanie oczami :roll: Puszczać oczko ;-) Pomysł :idea: Okrzyk :!: Pytanie :?: